Godzina dla ziemi w tym roku pod nazwą „Godzina dla Bałtyku”
W sobotę 27 marca odbyła się kolejna akcja „Godzina dla Ziemii”. Akcja ta odbywa się od 2007 roku w każdą, ostatnią sobotę marca. W Polsce w tym roku edycja odbyła się pod hasłem „Godzina dla Bałtyku”. Działania związane z akcją mają na celu uświadomić, że przyszłość ekosystemu Morza Bałtyckiego jest zagrożona. W związku kolejną edycją, w tym dniu o godzinie 20:30 zgasły światła w setkach miast na świecie oraz dziesiątkach w Polsce. Między innymi w ramach akcji w tym dniu zgasły również światła w Belwederze i w Pałacu Prezydenckim.
Gdzie w Polsce zgasły światła w związku z akcją „Godzina dla Bałtyku”?
Po raz kolejny w akcji „Godzina dla Ziemii’’ wziął udział Pałac Prezydencki, to tutaj oraz w Belwederze w sobotę na godzinę zgasły wszystkie światła. W Polsce do akcji przyłączyły się również inne instytucje. Zgaszenie świateł można było także zaobserwować w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w Zamku Królewskim w Warszawie, w budynku szczecińskiej Filharmonii oraz w Krakowskich Sukiennicach. Jest to największa ekologiczna akcja prowadzona na całym świecie, promująca ideę ochrony środowiska. Co roku uczestniczy w niej około 180 państw na 7 kontynentach.
Co ma na celu organizacja akcji?
Ekolodzy, organizując akcję „Godzina dla Bałtyku”, mają na celu zwrócenie uwagi na ochronę Morza Bałtyckiego. Na ich stronie można podpisać petycję do premiera Mateusza Morawieckiego o objęcie przez nasz kraj przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska. W ciągu ostatnich lat WWF zwróciło szczególną uwagę na problemy ekologiczne w naszym kraju. Ekolodzy także wypowiedzieli się w tym temacie i zwrócili uwagę na zagrożenia związane z wyginięciem morświna, wilka, a także regulacji polskich rzek. Należy pamiętać o wspieraniu ochrony środowiska, nim będzie na to za późno.