Pręty

Tapeta w rytmie miasta

Wiadomo, że tapety na ścianę mogą być nowoczesne, mogą też być w nieco starym stylu. Pierwsze będą się charakteryzowały nasyconymi kolorami, abstrakcjami i wzorami, którymi wcześniej nie kojarzyło się z tapetami, drugie zaś będą ozdabiały wnętrze bardziej tradycyjnymi motywami, jak kompozycje kwiatowe, ornamenty czy pasy.

Wybór któregokolwiek rodzaju zależy wyłącznie od stylu, w jakim chcemy utrzymać mieszkanie i od naszego gustu. Czasem jednak kształtuje się on nie tylko na podstawie mody, ale też w związku z pewnymi faktami czy zjawiskami, które sprawiają nam przyjemność.

I tak, jeśli jesteśmy wielbicielami zakupów, gwarnych spotkań towarzyskich w centrum miasta, rytmu wielkich metropolii, a żaden kinowy hit nie jest przez nas przeoczony, to znaczy, że posiadamy prawdziwie miejską osobowość, stworzoną po to, by żyć intensywnie, z całych sił, w ciągłym ruchu, zgodnie z zasadami wielkiego miasta, a jego centrum jest naszym azylem. Wtedy, by jeszcze bardziej określić swoją tożsamość, możemy również wnętrze naszego domu zaaranżować z myślą o naszym ulubionym miejscu. Tapety ścienne stworzone z myślą o wielbicielach gwarnych metropolii będą posiadały wszystkie cechy, odpowiednie dla wielkomiejskiego stylu. Pełne będą kolorów srebra, niczym wielkie, przeszklone budynki, nowoczesnych wzorów, które będą kojarzyły się z wybiegami w domach mody, mogą też przedstawiać po prostu kontury miast, zegary, odmierzające czas, kawiarnie, a nawet nazwy najsłynniejszych metropolii.

Co ciekawe, kolorystyka tapet będzie utrzymana w takiej tonacji, by przypominać o tym, co w mieście najważniejsze – a więc modne, żywe, ale nie jaskrawe, kolory wielkiego świata, które pozwolą stworzyć odpowiedni klimat. Nie sposób znaleźć tu ozdoby, które będą kojarzyły się z przyrodą, nie zawsze też są to tapety eleganckie. Chodzi przede wszystkim o dynamikę, radość, rytm i oryginalność, które tapety powinny wnosić do wnętrza i co też z powodzeniem czynią. Nie można tu mówić o prostocie, jest to bardziej stylowy minimalizm, choć zawsze w ciekawym kolorze. Jest więc granica między tapetami nowoczesnymi a wielkomiejskimi i przepaść między omawianymi, a tapetami w starym stylu. O czym to świadczy? O fakcie, że producenci tapet starają się iść coraz dalej, chcąc pokazać, że dostosują się do absolutnie wszystkich wymogów.

Trudno się więc dziwić, że tapety ścienne z dumą i klasą wracają do łask i są coraz chętniej wybieranymi ozdobami na ściany.

Tapeta w rytmie miasta
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Czas na drobne zmiany w domu
Next article
Przebieraj w antykach na internetowych ogłoszeniach
About the author