Pręty

Sypialnia na poddaszu

Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w domu, często jednak się zdarza, że właśnie jej wygląd wcale nie jest rewelacyjny. Wiemy, że goście nie będę nam tutaj zaglądać, więc urządzenie sypialni jako najlepszego pomieszczenia trochę zaniedbujemy.

Nic bardziej mylnego, to przecież tutaj spędzamy sporą część swojego życia i to w jakim nastroju będziemy się budzić zależy właśnie od nas, od tego czy przywiążemy mimo wszystko do jej aranżacji więcej serca. Wystarczy ruszyć głową, a sypialnia może okazać się naprawdę przytulnym kątkiem.

Wielu zastanawia się czy sypialnia urządzona na poddaszu to dobry pomysł i rzeczywiście jest się nad czym zastanawiać. Istnieje mnóstwo pomysłów jak prawidłowo i wygodnie zaprojektować sypialnie na poddaszu. Wszystko zależy od kształtu i wielkości pomieszczenia. Sypialnia jako miejsce odpoczynku, miejsce gdzie się relaksujemy powinno spełniać pewne warunki. Przede wszystkim musi posiadać odpowiednią powierzchnię, ponieważ w małej klitce trudno byłoby się zregenerować. Przebywanie w niedużym pomieszczeniu może nas raczej przyprawić o klaustrofobię. Zatem jeśli metraż sypialni jest zadowalający można pomyśleć nad kolejnymi czynnikami, niezbędnymi do prawidłowego urządzenia przytulnego zakątka.

Niezwykle ważne jest oświetlenie sypialni i nie chodzi tu wcale o oświetlenie sztuczne, ale o naturalne. Takie możemy zyskać przez zamontowanie odpowiedniej ilości okien do poddaszy, które będą wpuszczać tyle promieni słonecznych ile będziemy sobie życzyli. W miejscu tak wyjątkowym jak pokój do spania istotne jest to, aby było ono często wietrzone, co zapewni nam zdrowy sen, ale by było i dobrze nasłonecznione. W chwilach kiedy potrzebujemy wyciszenia i spokoju, chcemy wypocząć niezbędne okażą się właściwe zasłony okien, np. żaluzje czy rolety, które powstrzymają nadmiar światła w sypialni.

Opcja z jednym, małym oknem również jest możliwa. Taką polecamy osobom romantycznym, które lubią zaciszny półmrok. W takiej romantycznej sypialni ściany pokrywamy ciepłą barwą, dodajemy kilka oryginalnych, dekoracyjnych bibelotów oraz oświetlamy delikatnym światłem lampki nocnej. Wszystko to sprawia, że sypialnia staje się przytulnym, tajemniczym miejscem. Wieczorami bez wahania można przyglądać się zachodzącemu słońcu czy gwiazdom.

Wybór łóżka do sypialni na poddaszu to również niełatwe zadanie. Najlepiej zlecić do wykonania łóżko na wymiar, gdyż w przypadku sypialni to ono jest tu najważniejsze, a usytuowanie na poddaszu czasem zmusza nas do wepchnięcia go w jakiś kąt. Pamiętajmy o łatwym dostępie do niego, nie tylko podczas układania się do snu, ale także przy sprzątaniu czy zmianie pościeli.

Kolory ścian czy mebli powinny być stonowane, raczej jasne, pastelowe, typu beż, biel, brąz. Mocne akcenty kolorystyczne można zastosować w dodatkach sypialnianych. Wspaniale ozdobią nam pokój wielkie, wzorzyste, kolorowe poduszki, tak samo nakrycie łóżka czy zasłony. W aranżacji sypialni można zastosować tapety na wybraną ścianę lub naklejki ścienne (np. nad łóżkiem), które szybko odmienią wygląd całego pomieszczenia. Grube dywany dodadzą wnętrzu przytulności, spokoju niezbędnego do wypoczynku. Układ mebli jaki zastosujemy zależy w tym wypadku od ilości miejsca, którym dysponujemy na poddaszu. Często zdarza się, że strych posiada wiele zakamarków, które koniecznie musimy wykorzystać na różnego rodzaju meble. Bardzo popularne jest zamontowanie szafy z rozsuwanymi drzwiami, co pozwoli nam na zaoszczędzenie cennego miejsca. W sypialni nie może zabraknąć oczywiście toaletki z lustrem, niezbędnej każdej Pani. Nie zapominamy też o dodatkowym oświetleniu jej.

Sypialnia na poddaszu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Wybieramy łóżko do sypialni
Next article
Łóżko – podstawa każdej sypialni
About the author