Pręty

Przebieraj w antykach na internetowych ogłoszeniach

Zabytkowa toaletka, porcelana z początku ubiegłego wieku, srebra pamiętające jeszcze czasy wielodniowych uczt. Wszyscy podlegamy urokowi antycznych mebli i detali, ceniąc je za niepowtarzalny charakter, elegancję i misterność wykonania. Przedmioty z duszą i historią nie należą jednak do najtańszych.

Na szczęście, pomocne dla koneserów cacuszek sprzed lat okazują się internetowe ogłoszenia, obfitujące w całą masę wpadających w oko ofert.

Wielu nowicjuszy antycznego światka gubi się w cenach, ofertach, producentach, epokach. Niedoinformowanie, będące naturalnym wynikiem w przypadku tak złożonego rynku, jest niestety z premedytacją wykorzystywane przez nieuczciwych sprzedawców. Dlatego w przypadku początkujących kolekcjonerów antyków tak ważny jest czas, spokój i rozwaga w podejmowaniu decyzji.

Kupowanie przedmiotów na targu staroci czy bazarze nie ułatwia dokładnego przemyślenia oferty. Sprzedawcy zachwalają każdy towar potokiem przekonujących słów, dookoła wszyscy krzyczą, targują się, przekomarzają. To nie miejsce dla początkującego miłośnika staroci, który lubi wydawać pieniądze z rozwagą.

Ogłoszenia dostępne w Sieci stanowią z całą pewnością lepsze rozwiązanie. Kupujący ma całą masę czasu na podjęcie decyzji. Może pooglądać dokładnie przedmiot, wczytać się w treść aukcji, ale przede wszystkim, sprawdzić przy pomocy informacji znalezionych w Sieci prawdziwość zamieszczonych danych. Czy opisany producent faktycznie w danym roku produkował podobny model? Jak wyglądał znak własnościowy w określonym czasie i czy jest identyczny jak w przypadku oferowanego przedmiotu?

Przede wszystkim jednak kupujący porównać może cenę danego przedmiotu z innymi, podobnymi ofertami. Nieuczciwi, lub nie dość poinformowani, sprzedawcy mają tendencje do zawyżania cen produktów, których na rynku jest całe multum.

Ważny jest także stan przedmiotu. Każde ze zniszczeń powstałe w trakcie użytkowania obniża jego wartość. Nie dajmy się zwieść nibyspecjalitom, opowiadającym o idealnie sklejonej porcelanie czy o sekretarzyku, z którego sprawnie usunięto wszelkie insekty.

W razie zauważenia śladów ingerencji należy wnieść o obniżenie ceny produktu.

Przebieraj w antykach na internetowych ogłoszeniach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Tapeta w rytmie miasta
Next article
Jak wybrać firmę transportującą pianina?
About the author