Pręty

Praca jako architekt wnętrz

Architektura wnętrz to obecnie interesująca perspektywa na przyszłość. Osoby, które decydują się związać swoją karierę właśnie z nią, nie muszą narzekać na brak zleceń i tym samym na niskie wynagrodzenia. Dlatego też jeśli ma się zmysł estetyczny oraz zdolności plastyczne, w takim przypadku można pomyśle o zawodzie projektanta wnętrz! Obecnie dodatkowo wcale nie trzeba kończyć wieloletnich studiów, aby poszukać dla siebie zatrudnienia w zawodzie. Wystarczy profesjonalny kurs architektury wnętrz, podczas którego będzie można dowiedzieć się wszystkiego, co niezbędne.

Zakres obowiązków projektanta wnętrz

Architekt wnętrz to osoba, która zajmuje się przygotowywaniem specjalistycznych planów różnych przestrzeni zamkniętych. W przeciwieństwie do architektury nieruchomości nie jest konieczna znajomość tak dużego zakresu materiału, dlatego też kurs aranżacji wnętrz skupia się raczej na kwestiach estetycznych niż na tych konstrukcyjnych.

Projektant dla swojego klienta musi dobrać najbardziej optymalne rozwiązania. Trzeba na początku dokonać oględzin określonej przestrzeni, projektant musi wykonać pomiary, również można dostarczyć mu projekt nieruchomości, co pozwala też na realizację zleceń przez internet. Następnie na podstawie wymogów klienta architekt musi stworzyć wstępny szkic, który zazwyczaj kończy się wizualizacją, czyli komputerowym przedstawieniem wyglądu wnętrza. Dokonuje doboru materiałów, mebli, dekoracji, kolorystyki przestrzeni, co wiąże się też z wizytami w sklepach, kontaktami z firmami. Wizualizacja, zwłaszcza ta wykonana starannie, fotorealistyczna, jest w stanie pokazać w każdym calu, jak przestrzeń będzie prezentowała się po wykonaniu prac wykończeniowych.

Po wzięciu wszystkich wymogów klientów pod uwagę można dokonać dopełnienia projektu. Dodatkowo też wielu projektantów świadczy usługi nadzoru autorskiego nad realizacją planu wnętrza, aby robotnicy wykonali wszystkie czynności dokładnie tak, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Dodatkowo też niektórzy architekci współpracują z wieloma ekipami remontowymi, świadcząc dla swoich klientów kompleksowe usługi od A do Z w projektowaniu różnego rodzaju wnętrz.

Praca jako architekt wnętrz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Gdzie znaleźć pracę jako projektant ogrodów?
Next article
Bezpieczeństwo i funkcjonalność mebli szkolnych
About the author