Pręty

Marmur i granit – nie tylko do muzeów

Od kilku lat można zauważyć powrót trendu na stosowanie naturalnych materiałów w wystroju wnętrz. Wraz z nim także kamienia.

Pierwsza jaskółka były blaty granitowe w kuchniach, teraz przychodzi pora na marmury, które zaczyna sie wykorzystywać nie tylko w prywatnych rezydencjach, ale także w mieszkaniach w mieście.

Niezastąpione blaty z granitu i marmuru

Kamień jest materiałem o bardzo dużej wytrzymałości. Blaty granitowe czy marmurowe nawet się nie zarysują, nie mówiąc już o tym, że nie pękną ani się nie ukruszą nawet pod naporem 60 ton. Ale to nie wszystko – na blatach z granitu czy marmuru możemy bez większych oporów stawiać rozgrzane garnki i zostanie po nich ani śladu. Kamień nie ulegnie odbarwieniu nawet pod wpływem żrących środków chemicznych. Nic więc dziwnego, że granit i marmur zagościły na stałe w naszych kuchniach.

Kamień na zewnątrz i wewnątrz

Ale to nie wszystko – budowlańcy zaczęli przekonywać się do granitowych schodów zewnętrznych, które nie zbierają ciepła, a architekci wnętrz – do granitowych i marmurowych płytek oraz innych elementów wyposażenia.

Marmury we wnętrzach

Kominki z marmuru są już klasyką. Ale okazało się, że marmur dobrze sprawdzą się także jako materiał na podłogi, blaty do antycznych mebli a nawet … na całe meble. A szczególnie duża popularnością zaczęły cieszyć się łazienki z marmuru. To nie tylko inwestycja na lata, ale także dobry sposób, żeby nadać całemu pomieszczeniu spójny wygląd. Od podłogi, przez płytki po umywalki i wanny. Dzięki temu nie musimy się martwić, że jakiś element wystroju łazienki trzeba wymienić, a nie ma w sklepach nic co będzie pasować do wnętrza.

Oczywiście blaty granitowe w kuchniach i marmur w łazienkach to dopiero początek trendu. Coraz częściej decydujemy się na wykorzystanie szlachetnego kamienia w małej architekturze, robimy z niego elementy dekoracyjne na ścianach, czy nawet wykańczamy nim elewacje. Na szczęście kamieniarze wychodzą naprzeciw potrzebom rynku i ich oferta stale się poszerza.

Marmur i granit – nie tylko do muzeów
1 vote, 4.00 avg. rating (83% score)
Previous article
Jak wybrać firmę transportującą pianina?
Next article
Pręty kompozytowe
About the author