Pręty

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Urządzając własną sypialnię musimy myśleć o tym, aby wyglądała estetycznie, aby wszystko do siebie pasowało. Ważne jest także to, aby nawet małą powierzchnię zaaranżować w praktyczny sposób. Projektując pokój sypialny należy pamiętać o miejscu na przechowywanie pościeli.

lMimo że ostatnio modne stało się zostawianie pościeli na łóżku i zaścielenie ozdobną narzutą to wielu nie preferuje takiego rozwiązania, nawet gdy są właścicielami pięknego, wielkiego łoża małżeńskiego i jeszcze piękniejszej narzuty.

Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu to możemy zdecydować się na skrzynię, którą ustawiamy obok łóżka i do niej właśnie będziemy wkładać kołdrę z poduchami. Skrzynia taka może stanowić element dekoracyjny pokoju i być zarazem rozwiązaniem na pytanie: Gdzie schować tę rzecz bądź dodatkowy komplet pościeli, koce? Istnieją na rynku meblowym nadal łóżka z wysuwaną szufladą. Bliżej przyjrzymy się jednak łóżkom ze specjalnymi schowkami na pościel, czy inaczej nazywając z pojemnikami na pościel.

Ci, którzy decydują się na łóżko z pojemnikiem z pewnością cenią sobie funkcjonalność i praktyczność. Schowek w takim meblu może przechowywać również inne rzeczy, których nie używamy na co dzień, jest to taka dodatkowa szafa, jak mawiają niektórzy. Ludzie praktyczni myślą tutaj o właściwym wykorzystaniu wolnej przestrzeni pod łóżkiem, o której zagospodarowaniu nie pomyśleli producenci wielu łóżek. Dlatego gdy mamy mało miejsce w sypialni to pojemnik na pościel jest dobrym rozwiązaniem.

Łóżka z pojemnikiem na pościel możemy wybrać w dwóch wariantach, z jednym pojemnikiem lub z dwoma. Wszystko zależy od wymiarów łóżka, na którym będziemy spać. Producenci proponują najpopularniejsze rozmiary, czyli 90, 100, 120, 140/200, a także rzadziej wybierane 160 i 180/200. Na życzenie klientów wykonuje się też oczywiście łóżka o niestandardowych rozmiarach. Przy większych łożach montuje się dwa pojemniki otwierane z dwóch stron za pomocą trzech mechanizmów. Przy mniejszych rozmiarach otwieranie znajduje się zazwyczaj z boku. Dzięki mechanizmom podnoszącym przymocowanym do szczytu łóżka otwieranie takiego schowka nie jest trudne. Natomiast trwałą konstrukcję zapewnia stelaż zamocowany do ramy.

Jak wiadomo rama łóżka może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. Mniej trwałe, ale tańsze są zrobione z płyty MDF lub wiórowej. Najtrwalsze i najlepiej zrobione są łóżka z prawdziwego, naturalnego drewna, wykonuje się je m.in. z drzewa sosny, olchy lub brzozy. Według upodobań łóżka drewniane barwi się na różne kolory, ale może pozostać niebejcowane o naturalnej barwie. Łóżka z pojemnikiem z litego drewna odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, dlatego warto w takie właśnie zainwestować, jeśli chcemy cieszyć się przyjemnym snem przez długie lata.

Różnorodność w doborze kształtów i rozmiarów producenci oferują także jeśli chodzi o wezgłowia. W zależności od tego w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie możemy dopasować wezgłowie od stylu klasycznego po nowoczesny. Niektórzy klienci życzą sobie łóżko tapicerowane. W takim przypadku wybór wzorów, jak również kolorów materiału jest znaczny, szczególnie jeśli chodzi o gamę kolorystyczną. Wykonawcy stają się elastyczni i dopasowują tapicerkę do charakteru sypialni, można dzięki temu ożywić kolorystykę pomieszczenia, tak by nie zniszczyć uroku wnętrza.

Jak widać z powyższych opisów łóżko wraz z pojemnikiem na pościel może być zarówno piękne, dobrane barwą i wymiarami do wystroju sypialni, a także być funkcjonalne.

Łóżka z pojemnikiem na pościel
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Łóżko – podstawa każdej sypialni
Next article
Jak wybrać łóżko dla dwojga?
About the author