Pręty

Kratownica pręty zerowe

Zbrojenie betonu prętami

Jeżeli chcemy postawić sobie przy domu garaż blaszany, dobrze byłoby wykonać pod nim jakąś wylewkę betonową, ewentualnie z kostki brukowej. Wskazane jest aby taki garaż nie stał na gołej ziemi. Samochód także nie powinien na niej stać.

Planując budowę garażu z blachy, czyli tak zwanego blaszaka musimy pamiętać, aby nie zamontować go tylko do gołej ziemi. Trzeba przygotować podłoże, najlepiej betonowe. Kostka brukowa także wchodzi w grę, ale beton będzie solidniejszy i tańszy. Bez problemu wylewkę pod garaż zrobimy za pomocą betoniarki. Jeśli jej nie posiadamy, możemy wypożyczyć. Należy kupić piasek, cement i do dzieła. Aby beton wytrzymał długie lata należy go trochę uzbroić. Służą do tego pręty, które wkładamy do środka naszego betonu. Taki zabieg ma na celu zapobiec pękaniu betonu. Wylewka taka nie musi być bardzo gruba i spokojnie wystarczy dwadzieścia centymetrów.

Dobrze uzbrojona i zalana odpowiednim betonem wylewka posłuży nam wiele lat. Stawiając blaszany garaż musimy o niej pamiętać. Zapobiegnie ona rdzewieniu podwozia naszego auta, a blaszak przykręcony do niej będzie stabilniejszy.

Kratownica pręty zerowe
1 vote, 5.00 avg. rating (93% score)
Previous article
Pręty ciągnione tolerancja
Next article
jak zamontować pręty do zazdrostek?
About the author