Pręty

Jak wybrać łóżko dla dwojga?

Sen zajmuję sporą, bo 1/3 naszego życia. Nie możemy pozwolić więc, aby nie był wspaniały, relaksujący i odprężający. Ażeby taki mógł być trzeba zwrócić uwagę na sporo czynników. Jednym z nich jest łóżko, na którym śpimy.

Jeśli miejsce obok nas zajmuje druga osoba, to tym bardziej łóżko powinno być starannie dobrane, tak aby obojgu nie było za ciasno. Jak w takim razie wybrać dobre łoże i czym się kierować przy jego zakupie?

Spanie na wersalce dziś już trudno nazwać wygodnym i przyjemnym, głównie z racji małych rozmiarów. Polecamy łóżka dla dwojga, do których dobieramy materac, odpowiadający naszym wymaganiom. Ich wybór jest bardzo szeroki, ale o tym później. Teraz wspomnijmy o odpowiednich wymiarach łóżka. Te powinny zależeć wpierw od postury i wysokości osób, mających wypoczywać na łóżku. Dla szczupłych może wystarczyć rama o wymiarach 140 lub 160/200, natomiast dla osób nieco większych polecamy łoża 180 i 200/200, a nawet szersze. Tym co okazuje się również niezbędne do sprawdzenia, przed wyborem i zakupem łóżka, jest ilość miejsca w sypialni. Jeśli nasza jest malutka, to nawet jeśli marzy się nam wspaniałe, małżeńskie łoże, możemy o nim szybko zapomnieć. Przecież w sypialni zazwyczaj muszą się zmieścić jeszcze inne meble, m.in. szafa, a jeżeli ją zastawimy łóżkiem, to nie będziemy mieli swobody przy otwieraniu szafy z ubraniami.

Niezwykle istotny okazuje się być wybór materaca do naszego łóżka. Tutaj kierujemy się zwykle własnymi upodobaniami. Z pewnością dobrze dobrany materac nie może być ani za twardy ani za miękki, co jest bardzo ważne dla naszego kręgosłupa, który odpoczywa podczas snu. Twardość materaca możemy sprawdzić praktycznie w każdym sklepie posiadającym łóżka. Osoby z problemami z kręgosłupem winny poradzić się przed zakupem swojego lekarza, co do twardości materaca, na którym wypoczywają i śpią. Materac powinien dopasować się do anatomicznych krzywizn każdego ciała. Warto wybrać materac dwustronny, ponieważ odwracanie go pozwoli nam na jego dłuższą żywotność, która związana jest także z częstotliwością jego używania.

Wszyscy chcielibyśmy, aby wybrany materac nie okazał się jednoroczny, dlatego zwróćmy uwagę na to, z czego jest wykonany. Wysoka jakość zależy od surowca, którym jest wypełniony. Naturalne, np. lateks, końskie włosie są trwalsze od syntetycznych, np. pianki poliuretanowej, ale przez to też cena takiego naturalnego materaca jest wyższa, ale trzeba się zastanowić czy lepiej kupić raz, a droższy czy może kupować częściej materac tańszy. Możemy zamówić sobie materac z pokrowcem, który ściągamy do prania, co pozwoli nam na lepsze utrzymanie go w czystości.

Jeżeli jesteśmy już zdecydowani, co do wyboru ramy łóżka czas wybrać czy wolimy jeden duży materac, czy dwa małe, np. po 90 cm do ramy o wymiarach 180/200. Niektórzy twierdzą, że do tak dużego rozmiaru lepiej wybrać dwa małe, ponieważ w miarę upływu czasu materac nie wgniata się na środku. Taką opcję warto przemyśleć w przypadku, kiedy dwie osoby śpiące na jednym dużym łóżku znacznie różnią się wagą ciała. Istnieje możliwość wyboru materaca, który reaguje na punktowe obciążenie, takich powinni szukać partnerzy opisani powyżej.

Aby spało się nam komfortowo oraz by sen spełniał swą rolę, tzn. dodawał nam zdrowia i urody musimy zadbać także o dobre okrycie w czasie snu. Niektórzy wolą wybrać jedną dużą kołdrę, inni natomiast preferują dwie mniejsze. Pewne jest to czy będziemy mieli na swoim łóżku dwie czy jedną kołdrę zależy tylko i wyłącznie od potrzeb i upodobań partnerów.

Jak wybrać łóżko dla dwojga?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Łóżka z pojemnikiem na pościel
Next article
Jak sobie pościelisz…
About the author