Pręty

Jak wybrać firmę transportującą pianina?

Transport pianina stanowi ogromne wyzwanie, warto więc zlecić go profesjonalistom. W ostatnim czasie można zaobserwować gwałtowny wzrost ilości firm umieszczających w swojej ofercie informację odnośnie możliwości wykonania transportu pianina.

Niestety w większości nie są to profesjonalne firmy, lecz przedsiębiorstwa kopiujące oferty innych. Właściciele tych przedsiębiorstw często wysyłają na realizację usług ludzi którzy nigdy takiego transportu nie wykonywali, ponadto nie posiadają specjalistycznych narzędzi takich jak: pasy, wózki, sanki transportowe, rampy mobilne.

Taki transport w większości przypadków kończy się poważnymi kontuzjami ekipy starającej się przetransportować pianino, oraz uszkodzeniami samego instrumentu. Niestety firmy nie profesjonalne nie posiadają ubezpieczeń przewożonego towaru, więc często klienci korzystający z ich usług zostają sami z problem zepsutego instrumentu.
Planując transport pianina warto więc wybrać profesjonalną firmę.

Można ja znaleźć w Internecie wpisują w wyszukiwarkę frazę: transport pianin i nazwę swojej miejscowości Np. Łódź. To jeszcze jednak nie wszystko, w wynikach wyszukiwarki powinniśmy znaleźć firmę, która na swojej stronie internetowej ma opisany cały proces transportu pianina, najlepiej jeśli znajdują się również zdjęcia z realizacji jakiejś usługi tego typu.

Profesjonalne firmy zazwyczaj mają dużo bardziej rozbudowane witryny internetowe, na których znajduje się nie tylko oferta, ale również praktyczne porady umożliwiające miedzy innymi przygotowanie pianina do transportu. Ponadto firmy te posiadają swoje unikatowe logo oraz slogan reklamowy. Jak wiadomo o wypadek w pracy nie trudno, dlatego też profesjonalne firmy zajmujące się transportem pianin posiadają pakiet ubezpieczeń, obejmujących nie tylko transport, czyli przewiezienie instrumentu, ale również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilno-prawnej podczas znoszenia i wnoszenia pianina. Oznacza to, że jeśli podczas transportu pianino uszkodzi się w jakimkolwiek stopniu, uszkodzenie to zostanie zlikwidowane z pakietu ubezpieczeniowego firmy transportującej.

Wszystko ma jednak swoją cenę, dlatego biorąc pod lupę firmy transportujące pianina w Łodzi, koszt realizacji takiej usługi wykonanej przez profesjonalną firmę posiadającą pakiet ubezpieczeń kształtuje się w zależności od wagi instrumentu w granicach od 400zł do 800zł. Firmy nie profesjonalne, które po raz pierwszy decydują się na wykonanie tego typu zlecenia mogą sobie za nie życzyć od 200zł do 400 zł. Są więc dwukrotnie tańsze, lecz niestety w parzę z niską ceną idzie bardzo niska jakość świadczonych usług. Jeśli nasze pianino stanowi wartość sentymentalną, ponieważ jest Np. przekazywane z pokolenia na pokolenie przez członków naszej rodziny, lepiej zapłacić większe pieniądze i mieć problem transportu pianina z głowy.

Jak wybrać firmę transportującą pianina?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Przebieraj w antykach na internetowych ogłoszeniach
Next article
Marmur i granit – nie tylko do muzeów
About the author