Pręty

Czy pranie dywanu to konieczność?

Czy pranie dywanu to konieczność?

Dywany bardzo odważnie powracają do naszych salonów, ozdabiając ich wnętrza i sprawiając nie lada przyjemność naszym stopom. Jest to możliwe, tylko wtedy gdy będziemy regularnie dbali o ich czystość, nie tylko odkurzając, ale również piorąc, aby pozbyć się wielu bakterii, które – mimo nienagannej estetyki dywanu – potrafią się na dobre zadomowić w naszym skromnych progach. Systematyczne pranie (minimum raz w miesiącu) powinno załatwić sprawę. W ekstremalnie skrajnych sytuacjach – kiedy wyjątkowo zaniedbamy dywan czy wykładzinę – może pojawić się również grzyb, który szkodzi naszemu zdrowiu.

Wydawać by się mogło, że trzepanie dywanu, czy jego powierzchowne szorowanie okaże się wystarczające. Nic bardziej mylnego. Jeśli marzy nam się czysty dywan przez cały rok, to nie możemy odkładać odkurzania czy prania, gdyż tym samym skracamy jego żywotność, narażając się na dodatkowe koszty, czyli zakup nowego dywanu.

Jeśli regularnie pierzemy dywan, zapewniamy naszym domownikom i sobie samym higieniczne otoczenie. Usuwając zalegający piasek, sierść zwierząt, włosy, kurz, a nawet złuszczający się ludzki naskórek, zmniejszamy ryzyko groźnych chorób czy alergii. Zdrowie ponad wszystko! Ponadto zapobiegamy powstawaniu pleśni, co jest szczególnie istotne dla naszego zdrowia.

 

Czy pranie dywanu to konieczność?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Stylistyczne mieszanki
Next article
Zaniedbany dywan
About the author