Pręty

Bezpieczeństwo i funkcjonalność mebli szkolnych

Wprawdzie wszędzie, gdzie przebywają ludzie, powinny być sprzęty, które zapewniają bezpieczeństwo, podczas ich użytkowania, ale w pewnych pomieszczeniach powinno się szczególnie dobierać meble, pod kątem bezpieczeństwa. Są to szkoły, ośrodki sportowe oraz wszelkie miejsca, gdzie przebywają dzieci i młodzież.

Na szczęście meble szkolne są pod specjalną kuratelą odpowiednich norm i przepisów BHP. Muszą zatem nie posiadać żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby być przyczyną skaleczeń. A podczas produkcji wolno używać tylko takich farb lub lakierów, które nie emitują w trakcie użytkowania żadnych toksycznych substancji chemicznych.

Poza kwestiami bezpieczeństwa, ważna jest oczywiście funkcjonalność. Dlatego w firmach produkujących meble szkolne, konstruktorzy, wespół z plastykami powinni wspiąć się na wyżyny swojego intelektu, aby wyroby przeznaczone dla dziatwy szkolnej były jak najbardziej użyteczne.

Weźmy pod uwagę tak prozaiczny sprzęt, jakim jest szafka ubraniowa. Konstrukcja takiego mebla powinna brać pod uwagę różny wzrost dzieci uczęszczających do szkoły. W przeciwnym razie biedne pierwszaczki nie będą mogły dosięgnąć do górnej półki, która jest bez problemu dostępna przez gimnazjalistów. W tym przypadku konieczna jest odpowiednia analiza zamawiającego ile jakiego rodzaju szafek potrzebuje szkoła. Producenci, uzależnieni od odbiorców, mają w swoich ofertach cały typoszereg takich szafek, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Pożądane jest również wybieranie jasnej, pastelowej kolorystyki mebli przeznaczonych dla dzieci. Nic bowiem tak nie podnosi (lub pogarsza) jak żywe barwy, otaczających nas sprzętów oraz ścian. Osobną sprawą jest dobór szafek klasowych, służących dzieciom do trzymania w nich ciężkich podręczników. Unika się w ten sposób chorobom kręgosłupa, które są plagą, wśród polskiej młodzieży.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność mebli szkolnych
1 vote, 4.00 avg. rating (83% score)
Previous article
Praca jako architekt wnętrz
Next article
Czas na drobne zmiany w domu
About the author
related articles