Pręty

Bezinwazyjne pręty do zazdrostek

Niezbędne na budowach

Do zbudowania jakiegokolwiek budynku albo innej konstrukcji opartej na podłożu, konieczny jest beton, a ściślej żelazobeton i chodzi tutaj oczywiście o fundamenty. Z żelazobetonu wykonuje się zresztą i pomniejsze elementy jak belki nadprogowe, stropy, czy wieńce spajające budynki i zapobiegające ich spękaniom. Częściami składowymi żelazobetonu jest zaś beton oraz pręty zbrojeniowe, wykonane z żelaza i odlane zazwyczaj w formie pożebrowanych drutów różnorakiej grubości.
Zastosowanie zbrojenia ogólnie wzmacnia beton, a ściślej, umożliwia jego współpracę z zatopionymi w nim prętami. Dzięki takiemu zabiegowi masa betonowa staje się bardziej plastyczna i odporna na przeciążenia i wstrząsy. Staje się elastyczna i mniej podatna na kruszenie. W żargonie budowlanym używa się w stwierdzenia, że taki beton pracuje, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Zaniechanie uzbrojenia betonu, np. podczas wykonywania fundamentu pod dom jednorodzinny, będzie skutkowało spękaniem ścian i groziło katastrofą budowlaną w postaci zawalenia się takiego budynku.

Bezinwazyjne pręty do zazdrostek
1 vote, 2.00 avg. rating (63% score)
Previous article
Zbrojenie stropu co ile pręty
Next article
Do czego służą pręty sterujące w reaktorze jądrowym?
About the author