Wieluń. Srebro dla naszego chóru na Bel Canto

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wieluniu zdobył „Srebrny dyplom” na X Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Bel Canto w Ostrowie Wielkopolskim. Przesłuchania odbyły się 28 kwietnia.

Jury w składzie: prof. dr hab. Przemysław Pałka – przewodniczący (Akademia Muzyczna w Poznaniu),prof. dr hab. Anna Domańska (Akademia Muzyczna w Łodzi), prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) oceniało 20 chórów szkół muzycznych z całej Polski w trzech kategoriach. Chór z Wielunia konkurował z 11 chórami w swojej kategorii. Jak twierdził przewodniczący Jury; „Poziom tegorocznego festiwalu był niezwykle wysoki i wyrównany, co bardzo cieszy i w pewien sposób nie dziwi, gdyż w końcu prezentowały się chóry szkół muzycznych a od nich powinno się wymagać jak najwyższego poziomu artystycznego”.

W programie chóru z Wielunia znalazły się 4 utwory:

Psalm 25 – muz. Mikołaj Gomółka

Echo – muz. Andrzej Koszewski

Can you hear me – muz. Bob Chilcott

Kocham Cię Polsko – muz. Andrzej Banasiewicz

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. z Wielunia reprezentowało 30 osób. Akompaniowała pani Olga Wowkotrub – nauczyciel gry na fortepianie z PSM I st. w Wieluniu. Za pośrednictwem Państwa chciałem serdecznie podziękować wszystkim wykonawcom za wspaniałą postawę i piękny występ. Dziękuję rodzicom i opiekunom, którzy mogli obserwować przebieg festiwalu na miejscu.

Jakub Jurdziński

1,808 total views, 60 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa RAP

Działoszyn. Zdarzenie drogowe z ciężarówką z cementem

Dziś rano TIR z cysterną przewrócił się na wyjeździe z Działoszyna do...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz