Wielun. Dyskusja o książce. Projekt MiGBP w Wieluniu

W ramach projektu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu: Książka niezmiennie ważna odbyło się spotkanie przygotowane i poprowadzone przez Annę Pawlak – Łacinę, nauczycielkę i bibliotekarkę Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu i adresowane do młodzieży zainteresowanej czytaniem książek.


W dyskusji o książce dla młodzieży uczestniczyli uczniowie ZS nr 2 Podczas spotkania uczestnicy dzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi czytania książek, prezentowali swoje ulubione lektury, zachęcali innych do sięgnięcia po wytypowane przez nich pozycje wydawnicze. Zapisano również sentencje z przyniesionych książek, tworząc plakaty z uniwersalnymi, ponadczasowymi mądrościami. Rozmawiano
o tym, czego uczą nas książki i co z nich zapamiętujemy. Poruszano również zagadnienia czytania  dla przyjemności i z poczucia obowiązku, o lekturach szkolnych i o wpływie nawyków z dzieciństwa na nasze zainteresowanie literaturą.

Podsumowując dyskusję o książce stwierdzono, że książka jest naprawdę niezmiennie ważna i bez literatury smutny byłby ten świat. Warto czytać książki – warto je zaprosić do swojego życia.

Wydarzenie w ramach projektu : “Książka niezmiennie ważna ! Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MiGBP w Wieluniu. ” Sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

135 total views, 3 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa RAP

Zlot motocyklowy w Sulmierzycach

Przy okazji corocznej imprezy Cepeliada odbył się kolejny już Zlot Motocyklowy w...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz