Pajęczno. Strażacy pojechali do Gdańska

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pajęcznie wraz z komendantem wzięli udział w warsztatach szkoleniowych na poligonie pożarowym. Pajęczańska jednostka PSP skorzystała  z zaproszenia Ośrodka Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Portowej Straży Pożarnej FLORIAN w Gdańsku.  Na miejscu strażacy doskonalili techniki gaśnicze pożarów wewnętrznych, będąc twarzą w twarz z płomieniami. Wszystko to za sprawą  intensywnego szkolenia, opartego na bogatym wyposażeniu ośrodka. Pajęczańscy strażacy zapoznali się także z technikami gaszenia pożarów infrastruktury przemysłowej, służącej do przetwarzania i transportu produktów ropopochodnych – cieczy i gazów.

– Cennym doświadczeniem okazało się zapoznanie z systemem prewencji w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska. Wskazane rozwiązania pozwalają na skuteczne zabezpieczenie od strony wodnej obiektów przemysłowych funkcjonujących w portach, a które są coraz częściej stosowane na akwenach śródlądowych i rzekach. Szczególnych wrażeń dostarczyła możliwość operowanie działkiem wodno-pianowym z pokładu patrolowej łodzi pożarniczej- komentuje jednostka PSP w Pajęcznie.

Jak komentują strażacy, odbycie praktycznych warsztatów, w ramach doskonalenia zawodowego, znacznie podnosi poziom wyszkolenia strażaków-ratowników oraz stanowi okazję do wymiany doświadczeń w zakresie doskonalenia technik prowadzenia bezpiecznych działań ratowniczo-gaśniczych.

 

fot PSP Pajęczno

2,088 total views, 60 views today

Tags from the story
, , , ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Dla jednego piwa dopuścił się rozboju

Wieluńscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju w jednym z wieluńskich...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz