Pątnów. Grzybiarz znalazł krzak konopi. Zatrzymani zostali dwaj bracia.

13 września o poranku jeden z grzybiarzy w lesie pomiędzy Pątnowem a Jajczakami  natrafił na krzak konopi. Natychmiast o tym fakcie poinformowało wieluńską policję.

-Policjanci z Wydziału Kryminalnego natychmiast zainteresowali się sprawą. Na miejscu okazało się, że zbierający grzyby rzeczywiście natrafił na krzak konopi. Obok widoczne były ślady po wykopaniu innych krzewów, co mogło świadczyć o uprawie środków odurzających. Kiedy część ekipy policyjnej szukała w lesie innych miejsc z krzakami konopi przy ujawnionym pozostał jeden z funkcjonariuszy- relacjonuje Waldemar Kozera rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Po krótkiej chwili w kierunku uprawy zbliżyło się dwóch młodych mężczyzn. Jak się okazało, byli to dwaj bracia w wieku 25 i 19 lat.

-Niczego nie podejrzewając głośno między sobą rozmawiali. Policjant usłyszał, jak jeden z nich mówił, że ktoś wyciął im krzaki. Gdy mężczyźni usłyszeli “stój policja” nie próbowali uciekać- dodaje rzecznik Kozera.

Bracia wyjaśnili policjantom, że właśnie szli  podlać rośliny nawozem. Łącznie policja zabezpieczyła 7 krzaków konopi indyjskich, przy czym w trzech były już obcięte liście.

-Ponadto w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania braci, stróże prawa zabezpieczyli susz marihuany oraz wagę i kruszak służące do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Podejrzani przyznali się do uprawy, posiadania narkotyków oraz przyrządów do ich produkcji. Grozi im do 3 lat pozbawiania wolności- mówi Kozera.

 

fot policja.gov.pl

8,620 total views, 44 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Gorzów, Praszka. W wypadku zginął policjant

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Gorzowie Śląskim. Na ulicy Byczyńskiej...
Czytaj więcej

2 komentarze

Dodaj komentarz